Pomoc! Patogenní lidské výkaly ničí svět!

9. září 2011 v 1:32 | Misantrop

Patogen přítomný v lidských výkalech, vypouštěných do otevřeného moře spolu se splaškovou vodou, napadá i křehká společenstva bezobratlých organismů na korálových útesech. Velmi neobvyklý jev, kdy bakterie nebezpečná lidem, likviduje i výrazně odlišné organismy, odhalil ve své studii profesor ekologie James Porter z univerzity v Georgii, píše server MSNBC.
Mikroby znečištěná voda je tak další z obsáhlé skupiny možných rizik pro jeden z nejbohatších ekosystémů pod vodní hladinou. Závěry studie tak odhalují "záhadu" podezřelého úbytku karibského korálu, větevníku dlanitého (Acropora palmata), který se odehrával v posledních letech. Neradostné je, že zlepšení kvality vody a tím i vyhlídky na přežití korálů nejsou do budoucna právě růžové. "Není zrovna obvyklé, aby choroba lidské populace napadala bezobratlé organismy," píše Porter ve své zprávě. "Mnohem obvyklejší je, že lidé získají nějakou nemoc pobytem v divočině."
Za nemocí korálů, která je projevem podobná podivným bílým neštovicím, stojí patogen Serratia marcescens. Ten lidem způsobuje špatně se léčící urinální infekce a dýchací obtíže. Větevník napadený lidským patogenem bledne a postupně se jeho povrch pokrývá sítí bílých prasklinek a puchýřků, zatímco živá tkáň korálu hyne.
Záhada korálů s bílým povlakem lákala Portera už dřív, kdy společně s kolegyní Kathryn Pattersonovou-Sutherlandovou hledali příčinu v moři. Ukázalo se ale, že správná odpověď se nachází na pevnině. Po nezbytných laboratorních pokusech bylo najednou vše jasné. "Jakoby poslední kousek zapadl do skládačky," říká Sutherlandová. "Lidé jsou tím zdrojem nebezpečného patogenu." Bakterii se podařilo izolovat i z řady dalších obyvatel útesů, například bezobratlých a ryb, které se korály živí.
Korálové útesy patří po právu mezi jedny z nejohroženějších ekosystémů, které kvůli své křehkosti a citlivosti na změny vnějších podmínek čelí vyhynutí. Acidifikace oceánů, změna teploty a ničivé hurikány jsou jedny z dlouhé řady příčin ohrožení. Jen za posledních patnáct let se v Karibiku snížil počet živých korálů na polovinu a zmizelo zde prakticky i 90 % všech větevníků. Porter se svými kolegy přirovnává rychlost ztráty korálů k úbytku tropických pralesů. I ztráta biodiverzity je podle něj srovnatelná. "Korály vytvářejí ve vodě trojrozměrný, členitý prostor," říká Porter. "V takovém prostředí nachází domov, potravu a úkryt spousta ryb, zvláště když je okolní moře zmítáno bouří." V roce 2004 byl profesor Porter členem badatelského týmu, který identifikoval celkem osmnáct různých chorob napadajících korály. Dodnes jen u pěti z nich známe jejich původce.


Nemá-li otrokář naší doby otroka Ivana, kterého může poslat do záchodové jámy, aby čistil jeho výkaly, má 3 rubly, kterých tak potřebují sta Ivanů, že otrokář naší doby může vybrat libovolného ze sta Ivanů a obšťastnit jej tím, že mu dá přednost před jinými a dovolí mu lézt do jámy.
- L. N. Tolstoj: Otroctví naší doby -Vegetarián praví, že stolice maso jedících silně páchne a stejně tak i jejich krev se rychleji kazí. Je pravdou, že při požívání masa se tlusté střevo stává líhní hnilobných bakterií, jejichž toxické a páchnoucí produkty nejen že odcházejí s výkaly a střevními plyny, ale vstupují i do krve a některé z nich mohou v letní době vycházet s potem a dýcháním.
- Prof. MUDr. K. Wiśniewska-Roszkowska: Vegetariánství -Lýsimachos svého přítele Telesfóra z Rhodu dal zmrzačit a uříznout mu nos a uši a pak ho dlouho krmil v kleci jako nějaké vzácné a nevídané zvíře, když jeho tvář, zdeformovaná a okleštěná, ztratila lidskou podobu; k tomu se přidal hlad a špína a nečistota těla válejícího se ve vlastních výkalech; měl mozoly na kolenou a na rukou, které musil užívat místo nohou, protože klec byla těsná; jeho boky byly samý bolák, jak si je škrábal. Byla to pro ty, kteří se na něho přišli podívat, postava stejně odpuzující jako strašná. Jeho trest z něho učinil přímo obludu a on přišel i o lidský soucit.
- Seneca: O hněvu -Lidé si myslí, že jsou pány Země; že se jim nemůže nic stát. Ale po lidech ani pes neštěkne. Kdo je potřebuje? Svět bude vypadat podle mne, ne podle nich! To by to dopadlo! Chrlení jedů, hromadění odpadků a vršení jejich smrdutých výkalů. Zvířecí trus je normální, přírodní hmota, téměř totožná s prstí; rychle se rozkládá a nezapáchá tolik jako lidské sračky; je přirozenou součástí koloběhu všech věcí v přírodě, recyklační materiál dál využitelný a důležitý. Ale lidská hovna zasmradí okolí takovým mimozemským puchem, že není divu, že je musejí splachovat do podzemních kanalizací! A poločas rozpadu lidských exkrementů je téměř totožný s rozpadem jejich průmyslových odpadů.Zvedl jsem vyděšený zrak výš, ještě výš, až jsem spatřil trůn z lidských výkalů a ze zlata; na něm se naparoval s pitomou pýchou, s tělem zahaleným do rubáše, ušitého ze špinavých nemocničních prostěradel, ten, jenž si sám říká Stvořitel!
- Comte de Lautréamont: Zpěvy Maldororovy -Lidi jsou smradlavá verbež a žádné jejich svatouškovské pokrytectví ani žádná oblbologistická humanistická propaganda mě neošálí! Člověčiny, jichž si jsou lidi vědomi, ale proti nimž marně hledají lék, jsou zvyklí zamaskovávat. Humánnost či lidskost je u nich však předmětem nezřízené pýchy. Proto mě nezblbnou: hodnotím totiž obojí stejně - jako smrdutý lidský výkal, jenž bude stále otravovat, dokud lidstvo nevyhyne.Před zpáteční cestou do Reinlebensbornu odpočívám a nabírám síly v lesíku nad třetím rybníčkem. Ten je z nich nejpůvabnější, však jsem se sem jezdíval na kole koupat, bez šatů, za bílého dne. Vzpomínám si, jak jsem se zde jednou opaloval a četl si přitom Freuda. To byly doby! Teď bývá ten rybníček v posledních letech pořád vypuštěný a přilehlý lesík je poset lidskými stopami: odpadky, hajzlpapíry, výkaly - prostě hnus. Jo, jo, to jsou konce... Někdy, a to často, si připadám jako svědek umírajícího času.
- Misantrop: Reinlebensborn -Nechci nějaký zasraný pochopení, na to už je pozdě. Chci pomstu! A tak tu zbědovanou, všemožným mučením, týráním a ponižováním, dobytku podobnou bytost, živořící ve vlastních výkalech, nemilosrdně, ale pomalu zabiju. Třeba ji nechám vykrvácet, rány pomazávaje solí, budu pít její hnusnou krev a zvracet z toho na ni. A ta bytost se na to bude muset doposledka dívat. Z jejího masa pak nadělám jitrnice a další ty odporné "dobroty", notoricky známé z jiných takových zabíjaček. Udělám si prostě jen takovou nevinnou soukromou oslavu...

Čím je pro literaturu Bible, tím je pro hudbu dechovka - tedy čímsi, v čem se odráží všechna ta nenáviděná lidskost; je to tresť lidství v té nanejvýš odporné formě. A jak to vypadá na místech, kde se hraje "od podlahy" tento lidský výkal? Nejprve se všichni ožerou, zapějí ve výstavní pospolitosti něco perverzního o myslivečcích a o vdávání a nakonec se chlapi porvou o ženský. A všichni tam vypadají stejně. Stejné oblečení, stejné účesy, stejné fašizoidní názory. Všechno podle stejného uniformního vzoru. Takový nedostatek osobitosti v tak velkém měřítku našince téměř ohromuje, avšak svědčí o mnohém.Tento sociální experiment se nezdařil. Takové množství parazitů, kalkulujících s tím, že povedou pohodlný život ve vlastních smrdutých výkalech na úkor někoho jiného, nakonec celý systém rozežere a rozloží zevnitř, takže tato bláznivá humanistická epocha skončí tím dřív, čím víc úlev, práv a svobod se dostane těm, kdo tyto postmoderní výdobytky nejenže nepotřebují, ale také je nechápou a sdostatek si jich necení a neváží.
- Misantrop: Škarohlíd -Určitě čpím člověčinou, jíž jsem nasáklý z toho nepravého pobývání mezi lidmi; za což se hluboce stydím, jako kdybych páchl močůvkou a výkaly na banketu aristokratické smetánky.

V parcích a na předměstích jsou umístěny informační tabule připomínající majitelům psů, že mají uklízet jejich exkrementy. Přišlo mi to napsané příliš kultivovaně a nesrozumitelně pro takovou sprostou a blbou pakáž. Já bych tam uvedl raději české slovo "výkaly", namísto cizího slova "exkrementy", nebo ještě jadrněji "hovna", neboť takoví debilové, z nichž se skládají takzvaní pejskaři, jimž ovšem Já neřeknu jinak než hovada, případně psohlavci, kteří zcela správně poznali v té dravé, otravné, hlučné, kousavé a blbé bestii, kterou chovají, svého rovnocenného příbuzného, tedy takoví debilové určitě ani nevědí, co slovo "exkrement" znamená a možná si při své tupé negramotnosti myslejí, že ono "ex" snad znamená "psí" a "krementy" že jsou "suchary" a že tedy mají sbírat po svých milovaných bestiích jimi utrousené psí granule.
- Misantrop: Divoká svoboda -

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm