Televize není pravda (citáty o televizi) - 2.

18. listopadu 2011 v 16:56 | Misantrop

Vidím ve vašich televizních supermarketových očích takovou prázdnotu. Kdybych měl srdce, tak přísahám, vy byste mi ho zlomili.


Oslavovanými idoly mládeže se namísto básníků, filosofů, učenců a vojevůdců stávají bezduché modelky, transsexuálové, buzeranti, různí neuvěřitelně pitomí účastníci televizních pořadů a falešně zpívající zpěváci, tzv. "Superstar", kteří by ještě tak před třemi čtyřmi stoletími mohli takto uboze kvílet a ječet pouze někde bez obecenstva kdesi na dvorku na hnoji, kam také patří.

Otevřu-li tiskoviny, rozhlas, televizi - nic než produkty Rakoviny.

Je pravda, že většina lidí si s volným časem neví rady a tráví jej třebas netvůrčím a prázdným čuměním do bulvárních novin a na nepodnětné stupidní televizní show, ale to je konec konců každého věc, čím se kdo baví, každý podle své duševní úrovně, nebo, jak krásně řekl Goethe, "každý trhá ovoce ze stromu vědění jen z té větve, na kterou dosáhne". A rostoucí stupidita lidstva je vlastně dobrá věc, poněvadž lidstvo oslabuje.

Stupidní televizní "reality shows" pro stupidní blbce mě neurážejí ani nerozčilují - jen se na ně prostě nedívám. Bohatě mi stačí k vytvoření obrázku, zahlédnu-li kousek těchto odporností při zapínání videa nebo při neopatrném surfování po TV kanálech. To slovo "kanál" je více než příhodné. Neboť co misantrop spatří a uslyší, není nic než kanál a žumpa. Nechápu, že je někdo celý den mezi lidmi a pak si doma pustí program, kde zírá zase na ty samé blbce, jichž se zřejmě dosytosti ještě nenabažil a kteří jsou blbí až tak, že neumějí třebas ani vyjmenovat česk(oslovensk)é prezidenty.

Nenávidím je, natož abych se ještě na podobně odporné zjevy díval byť jen v televizi. Všichni jsou stejní, jeden jako druhý. Všechno jedna verbež.

Všichni žijeme v jedné velké globalizované čínské vile. Zažívat to na vlastní kůži a ještě se na to koukat v televizi, "bavit se" tím, kterak banda blbů předvádí v plné nahotě vzorce lidského sociálního chování? Pěkně děkuju za nic! A "VyVolení"? Já bych navrhoval jinou reality show: "VYHLAZENÍ"! Na to bych se díval rád.


Taková je naše rozežraná doba, kdy je už pomalu normální mít cukrovku a nadváhu. Anorekticko-bulimická doba, která je posedlá nekonečným marným hubnutím a divokými žranicemi u televize.

Kdybychom vnímali rychleji a ostřeji, neviděli bychom ani film či televizní vysílání, natož pak nějaký řád.

Dnes je marno i jen pohnout prstem na zmáčknutí vypínače rádia či televize, protože co z nich vychází může poslouchat akorát tak nějaká blbá parta zedníků při práci - a to navíc jenom proto, poněvadž jsou tak tupí, že ty sračky ani nevnímají.


Seznal jsem, co za martýrium čeká misantropa, když se chce jednou za čas na něco kloudného podívat v televizi: Musí přetrpět poslední minuty pořadu předešlého - byla to jakási tuctová seriálová debilita o policajtech -, musí přetrpět reklamy, upoutávky, zase další reklamy, úplně stejné, co před chvílí... - no jedním slovem výmaz mozku. Nedivím se, že jsou lidáci tak vymazaní, když na tohle všechno čumějí.
Takto jsem strávil a protrpěl u televize čtyři hodiny, než jsem konečně znovu nahrál můj nejoblíbenější film! S pobavením vzpomínám, co za ciráty s tím nadělali před lety na ČT2: předmluva psychologova, omluva a upozornění hlasatelky, že pořad "rozhodně není vhodný pro děti" a samozřejmě v rohu obrazovky nechyběl symbol zakázaného - pověstně směšná hvězdička. To byly časy!


Kristus by možná do tohoto postmoderního blázince nejspíš naopak velmi dobře zapadl, stav se určitě úspěšným byznysmenem. Možná by uváděl nějakou televizní šou, jako to dělá animovaná postavička Ježíše Krista v seriálu South Park.

Nenávidím lidi, způsob jejich nebásnické moderní mluvy, způsob jejich nepoetického "života", jejich debilní vysmátost, jejich nejnovější zprávy, potrhlé aférky, "žhavé" trháky a hity, módní "vychytávky" a vynálezy, politický systém, společenské trendy, televizní a rozhlasové programy, jejich takzvanou "kulturu" vůbec.

V televizi uvidíte víc lvů, antilop a žraloků, než například "obyčejných" domácích lišek, srn či zajíců. Proč? Zrovna Já bych se radši díval v detailních záběrech s citlivým komentářem (nebo raději bez něj) na něco, co je mi bližší a důvěrně známé z bezprostředních setkání v přírodě a dozvěděl se něco podrobnějšího o jejich životě, co mi doposud uniklo. Ale i jen tak, pro připomínku za dlouhých zimních nocí, kdy se stýská po přírodě, by to bylo pěkné.


Televizor zde nemám, ale jsem stále přímo uprostřed dění ve velkofilmu s názvem "Život v přírodě". A ne jako špatný divák, ale jako aktér všeho toho úžasného hemžení!

Zalézt do své skrýše, kam na vás nikdo nemůže, nikomu neotvírat, nezvedat telefon, nepouštět rádio, televizi, mluvit málo a vést klidný a vyrovnaný život, věnujíce se jen svým ušlechtilým zálibám.


Myslivci vystupují na televizních obrazovkách, kde otevřeně a za bílého dne klidně ukazují hrůzné výřady zastřelených zvířecích mrtvol a praktické ukázky vyvrhování vnitřností. Bez jakékoli masky, již si obvykle nasazuje rdivá hanba či krutý zločin, myslivci ve státní televizi klidně šíří své lživé slovo, svou velkou osvětimskou lež.


Schopenhauer měl štěstí, že se nedožil dnešní motorizované, nadzvukové a rozhlasovo-televizní doby. V podstatě nechápu, že jsem se ještě nezbláznil.

Máma nechává zavádět satelitní televizi. Budeme tak mít na výběr další televizní stanice, na jejichž blbé pořady se nebudu dívat.


Houbaře však naštěstí ještě vidět není. Zřejmě dosud neohlásili začátek houbařské sezóny v televizi.

Pokud dnes děti vůbec vytáhnou paty z domu od televize a počítačových her, pak jdou do lesa leda tak chlastat, fetovat, mrdat, jezdit na motorkách a na kolech nebo řvát a pohazovat odpadky.

Široko daleko se nikdo necourá. To je dobře. Určitě je v televizi zase nějaká pitomost, že jsou všichni lidáci zalezlí doma.
Dokonce nevidno nikde ani žádného čokla s paničkou na druhém konci špagátu. Nejspíš právě běží v televizi nějaká debilní píčovina pro ženy a čůzy.
Ulice jsou prázdné. Všichni čumí na televizní noviny.

Shakespearovu slávu ovšem určila okamžitá masová použitelnost na prknech, jež znamenají svět. Nebyla televize, nebyl film. Dnes by to měl těžší. Jen jako básník sonetů by se těžko prosazoval v každé době, zejména v dnešní.


"Víme, že vzduch se nedá dýchat; že jídlo se nedá jíst, ale sedíme u televize, kde nám nějaký místní hlasatel právě říká, že dnes bylo spácháno patnáct vražd a šedesát tři násilných činů, jako kdyby to tak mělo být. Sedíme doma a svět se nám pomalu zmenšuje, ale my všichni říkáme jenom: 'Prosím vás, dejte mi pokoj alespoň v obýváku. Nechte mi můj topinkovač a moji televizi a moje vyztužené radiálky a já ani nemuknu.
Začínáte věřit iluzím, do nichž jste vpleteni; začínáte věřit, že co je v televizi, to že je skutečnost a že vaše vlastní životy jsou neskutečné. Opravdu. Proč? Co jiného vám říká televize? Oblékáte se podle televize, jíte podle televize, vychováváte děti podle televize, dokonce i myslíte podle televize. Tohle je masové šílenství, jste šílení! Proboha, vždyť vy, lidé, jste skuteční; to MY jsme iluze!"

Televize není pravda. Televize je jen pitomej lunapark.


(Frederick hovoří o televizi):
"Tam vidíš celou kulturu. Nacisté, prodejci deodorantů, profesionální zápasníci, soutěže krásy, diskusní pořady. Dokážeš si představit úroveň mysli někoho, kdo zírá na wrestling? Ale nejhorší jsou ti televizní kazatelé. Třetiřadí kriminálníci říkají těm ubožákům, kteří se na ně dívají, že mluví s Ježíšem a prosí je, aby jim posílali peníze. Prachy, prachy, prachy! Kdyby se Ježíš vrátil a viděl, co se děje v jeho jménu, tak by se z toho pozvracel."


"Já jsem šéf. Máma jenom rozhoduje, co se bude dělat, ale šéf jsem já. Já přepínám dálkovým ovladačem televizní kanály."


Těsně předtím, než svět vybouchne, zazní v televizi hlas odborníka, který prohlásí, že je to technicky nemožné.
(P. Ustinov)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm