Bouchal líčil železa a lapil se do fotopasti

18. prosince 2011 v 19:09 | MisantropChtěl chytat dravce do želez, sám byl chycen do fotopasti. Tak by se dal shrnout případ člena takzvaného mysliveckého sdružení, který u koncentráku pro dříve divoké kachny nastražil nelegální čelisťovou past. Ta je zakázaná hned několika zákony, protože do ní chycená zvířata trpí a umírají až za dlouho dobu. Samotný pytlák se do pasti chytil také - ochránci zvířat ze záchranné stanice živočichů v Plzni na něj nastražili fotopast, která bouchala vyfotografovala při kladení želez.

Myslivec chtěl "chránit" koncentrák pro divoké kachny na oploceném rybníčku za vsí u Starého Smolivce. Zde žije zhruba 200 kachen divokých se zastřiženými letkami na křídlech, aby nemohly ulétnout na svobodu. Obrovské hejno, které každé jaro produkuje stovky vajec putujících do "myslivecké líhně". Taková koncentrace zvířat samozřejmě láká predátory, kteří si rádi na "handicapovaných" kachnách pochutnají.

Proto zdejší bouchal nainstaloval past - klasická sklapovací železa. Ta byla natažená přímo u záměrně vytvořené díry v plotě. Zvíře, které by se chtělo do ohrady ke kachnám dostat, by nemohlo tuto díru minout. Tunel vyskládaný z kamení pak navedl vetřelce přímo do díry pod pletivo a do natažených želez.

Zvíře bývá do těchto pastí obvykle chycené za přední tlapu či čenich, přičemž nedojde k usmrcení, ale k velmi bolestivému zmrzačení zvířete. Tyto pasti jsou proto zákonem zakázané. "Jde o používání této nejbrutálnější pasti tím nejbrutálnějším způsobem v rozporu hned s několika platnými zákony," komentuje použití pasti Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice.

Podle ochránců zvířat je případ o to závažnější, že zakázaným způsobem vraždění vědomě zabíjela osoba znalá zákona, která složila takzvanou "odbornou mysliveckou zkoušku", má "lovecký lístek" (licenci k zabíjení) a je členem "mysliveckého sdružení" (zabijáckého gangu). Stejně tak je závažné i to, že do želez se lovilo v mysliveckém zařízení a to minimálně již několik měsíců.

Ochránci zvířat nechtěli nechat nic náhodě. Osadili proto místo fotopastí, která pořídila 70 kvalitních fotografií. Ochránci je předali policii i s fotografiemi zmrzačené kachny, která se do želez chytila. Případ převzala policie a Státní veterinární správa v pondělí 21. 11. 2011. V objektu koncentráku skutečně funkční past našli. Podle protokolu byla železa přichycena silným řetězem ke kmenu smrku v objektu. "Řetěz je již ve kmenu zarostlý, zařízení tady musí být již několik let," citují ochránci protokol.

Bouchal, který má koncentrák na starosti, policii nejdřív drze lhal a tvrdil, že o pasti sice věděl, ale sám ji nelíčil a ani neví, kdo by ji tam mohl dát. Zařízení prý převzal i s pastí po jiném takovém hovadu jako je on sám a který chcípnul před dvěma roky a od té doby si pasti nevšímal. Díra v plotě prý byla zakryta prknem a víc neví. "Měl však na sobě úplně stejný svetr a boty jako osoba na fotografiích z fotopasti, ale to v daný okamžik při výslechu nevěděl," dodává Makoň.

Policie případ vyšetřuje, zřejmě jej vyhodnotí jako trestný čin. K trestnému činu se kloní odborné stanovisko Státní veterinární správy. Což znamená krom jiného, že bouchalovi v případě soudního uznání viny hrozí zákaz jeho dosavadní zákonem povolené zločinnosti, ztráta licence k zabíjení nevinných zvířat, zbrojního pasu a vyloučení ze spolku jemu podobných organizovaných a státem trpěných lidských zabijáckých hovad.

Bouchalové jsou banda bezcitných vrahů a s jako takovými by s nimi mělo být také zacházeno. Trest smrti umučením by byl pro takovou nemilosrdnou bestii málo. Žádné mazlení s nimi a chození kolem nich po špičkách, aby se náhodou neurazili!

Zákony jsou však, lidužel, na jejich straně a postihují je jen za takovouto obzvlášť krutou zločinnost, ne však za zabíjení samotné. Tento případ však není ani zdaleka výjimečný; ostatní, běžně prováděné krutosti, se pouze nikdy nedostanou na veřejnost. Ale zákonem povolené vraždění neškodných zvířat přitom tu skrytě, tu otevřeně pokračuje. A tak kde nemůže přijít ke slovu skutek, přichází ke skutku alespoň toto mé nenávistné slovo:
SMRT BOUCHALŮM!
NENÁVIDÍM BOUCHALY!


Přečti si také článek:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm