The Serpentine Offering od Dimmu Borgir

12. srpna 2014 v 12:47 | Misantrop
♫"My descent is the story of everyman..."♫

Moje oblíbená písnička je The Serpentine Offering od norské metalové skupiny Dimmu Borgir; alespoň tak soudím podle svých vlastních dojmů, které jsem si zapsal do Zápisníku živého muže.

Součástí disku je skvělé video k úvodní skladbě alba The Serpentine Offering. Video znázorňuje šíření křesťanství ohněm a mečem, včetně zotročování, znásilňování žen, poprav, mučení a upalování čarodějnic. Jeden z křesťanů se při pohledu na ty hrůzy obrátí v satanskou šelmu s hadím pohledem, spálí rituálně bibli a nakonec vede pohany do vítězného boje proti křižákům. Video končí nápisem "Bitva nikdy nekončí". No..., po pravdě řečeno, už jsem viděl lepší videoklipy od Dimmu Borgir! Těším se teď ještě samozřejmě nejvíc na hudbu.

Je to neuvěřitelné, ale ta úvodní skladba The Serpentine Offering mi stále zní v hlavě. Je to bezesporu nejlepší blackmetalová skladba všech dob! Musím si ji pouštět pořád. To jsem nezažil! Už dlouho mi žádná skladba tak neučarovala jako tato! Šílím z ní a málem bych i upadl do mdlob jako kdysi ve Florencii Stendhal při spatření Giottových fresek v chrámu Santa Croce. Perfektní skladba.

Stále si broukám tu naprosto geniální píseň The Serpentine Offering od Dimmu Borgir. Něco takového nemá obdoby. Je prostě skvělá. Celé album je skvělé. Musím se držet, aby mě neslyšeli. Ten refrén se mi líbí.

♫"My descent is the story of everyman..."♫

Těšil jsem se domů, až si pustím nové Dimmu Borgir. Celou šichtu mi zněla v mysli ta úvodní skladba, která je zároveň i hudbou k videu. Chytlavá skladba! Pořád jsem vnitřním sluchem slyšel v hlavě ty burácivé horny, kulometný rytmus bicích a do toho nesmlouvavý Shagrathův skřehot, z něhož mrazí:

♫"My descent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair..."♫

♫"Můj sestup každý člověk zná
Jsem temno, svízel i zášť zlá..."♫ 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm