Rozkošně nemorální citáty

22. listopadu 2014 v 14:53 | Misantrop

Rozkošně immorální přísloví: nehas, co tě nepálí, - tj. chytne-li na někom oděv, a ty bys mohl lehce oheň uhasit, nech člověka uhořet! tebe to nepálí!


Horalé a lovci, kteří přijali indiánské zvyky za své, byli považováni za nemorální a byli snadno rozpoznatelní podle svých dlouhých vlasů.


Může se mi namítnout, že je to ode mne nemorální nechat se živit rodiči, ale o to se nestarám, morálka je pro otroky.


Vedle toho, že je zabíjení lidí nepraktické, je i nemorální. Nikdy by se to nemělo stát způsobem ke zlepšení života na Zemi.


Máme-li jistotu, že určitá praxe způsobuje mnohem víc utrpení zvířeti, než poskytuje užitku člověku, je to praxe morální nebo nemorální? A jestliže se lidé nevynoří z bahna egoismu a jednohlasně neodpovědí "Ne", pak ať je navždy prokleta morálka, založená na užitku.
(John Stuart Mill)


Sémě pochyb je zvláštní, vzácné, filosofické, nemorální, transcendentní, obludné, plné zlomyslnosti, škodlivé lidem i majetku, příčí se pořádku ve státě a prosperitě říše, je zhoubou lidstva, zkázou bohů, postrachem nebes i země.
(France: Ostrov Tučňáků)


Je nemorální říkat: "Co je po právu pro jednoho, je správné i pro druhého."


Byli nevinní, a proto nemorální... Jenom zkaženost odůvodňuje morálku, stejně jako násilí vyžaduje zákon.
(France: Rozhovor o pohádkách)


Knihy, kterým svět říká nemorální, to jsou knihy, jež světu předvádějí jeho vlastní hanebnost.


Holky se předvádějí a svlíkají rády. Chuděrky neumějí být samy; deprimuje je, když si jich nikdo nevšímá. Producírovat se nahaté je jediná jejich možnost, aby na sebe upoutaly pozornost. Nutnost není oplzlá, natož nemorální.


Celá nemocnice je stejně jako před dvaceti lety ustavena na zlodějně, machinacích, klepech, strýčkování, na sprostém šarlatánství, a jako kdysi i teď je celý ústav instituce nemorální a zdraví lidí v nejvyšší míře škodlivá.


Auguste Comte:
Povinností přibývá nebo se hromadí, neboť každý musí vracet nějakou prokázanou službu s dřívějška. Jakékoli lidské právo je tudíž zároveň absurdní i nemorální.


První policista: "Ručník končí! Ručník končí!"
Bytná: "Mám tady ještě jeden, ale je trochu uslintaný od pana Camela, nevadí vám to?"
Vrchní policista: "Někdy mě napadá, že vražda není tak úplně nemorální."


Nějaký marketingový stratég zřejmě usoudil, že zařazení tohoto dílu by mohlo možná uškodit podniku a snížit prodej balených vod, kdyby je lidé, děti, nastupující generace!, měla, nedej bože, ztotožnit a srovnávat s jakousi směšnou a odsouzeníhodnou figurkou nemorálního malokapitalisty z Večerníčku!


Jdu volně po "nemorálních" cestách, ani mě nenapadne pochybovat o jejich dobru, nekonečně za mnou, nejvlastnějším, leží žalostná lidskost.


Molièrův Don Juan není jen jakási moralitka pro poučení a obveselení "vznešené" společnosti. Hlavní postava sobeckého nemorálního bonvivána a svůdce žen je také zároveň modelem a vzorem krajního individualisty a volnomyšlenkáře, který si nejvíc ze všeho považuje a chrání vlastní svobodu, což bylo v 17. století jistě velice nové a revoluční.


Největší velikáni antické mravnosti, jako Epiktétos, nevěděli nic o dnes tak obvyklém velebení myšlenek na druhé, života pro druhé; podle naší morální módy bychom je museli nazvat přímo nemorálními, neboť oni se ze všech sil zasazovali za své ego a proti soucítění s druhými (zejména s jejich utrpením a mravními přestupky).


CENZOROVA DOUŠKA
Vzhledem k tomu, že obsah tohoto rukopisu je v mnohém směru nemorální, rozhodl se Cenzurní úřad uložit ho do oddělení nebezpečných rukopisů v Tajném archívu Univerzálního státu. Definitivní zničení nebylo doporučeno, protože právě tento nemorální obsah by mohl být spolehlivějšími badateli použit jako materiál při zkoumání mentality tvorů obývajících zemi za našimi hranicemi.

Íránský Ajatolláh Chomejní:
"Celý internet je nemorální a nelidský."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm