Od začátku chybné nelze spravit

18. prosince 2014 v 14:27 | Misantrop

QUOD AB INITIO VITIOSUM EST,
TRACTU TEMPORIS CONVALESCERE NON POTEST
(Paulus, Digesta 50,17,29)
Co je od začátku chybné,
to se během času nemůže spravit

×

Odmítám bezchybně fungovat v jejich světě, jenž je od základů chybný a jenž nefunguje!

×

Kdysi kdesi jsem četl pokus o výměr člověka: je prý to jediný tvor schopný se učit. Ten výrok tehdy na mne musel nějak zapůsobit, protože jsem ho nikdy nezapomněl. Když jsem ale zestárl, chápu, jak chybný je to výrok a že má či měl znít: člověk je jediný tvor, který není schopen se učit.

×

Celá pak bude chybná a nahnutá stavba,
schýlena na tvář i naznak, bez ladu skladu,
na spadnutí, ba budova opravdu spadne,
jakmile základní míry ji zradí a selžou.
Tak i tvůj života běh by byl špatný a chybný,
klamou-li smysly; vždyť s nimi stojí a padá.

×

Pro sebe si udělají morálku, ctnost, svatost z chybné optiky vůči všemu.

×

Člověk si vždy představoval Boha jako osobu. Pak je všechno snadné - ale všechno je chybné. Na jedné straně se to stane snadným; na druhé straně se to stane chybným.

×

Jediná morálka přírody je zákon džungle neboli zákon silnějšího neboli zákon vraždy neboli boj o život. Proto musejí být všechny úvahy z hlediska mravnosti zákonitě chybné.

×

Euklidovy postuláty, právě proto, že jsou naprosto chybné, musí mít obecnou platnost.

×

Čuang-c': "Jelikož existuje správné, existuje chybné, a protože existuje chybné, existuje správné."

×

Ničemu jinému se naše bytí tak nepodobá, jako důsledku chybného kroku a trestuhodné rozkoše.

×

"Lidstvo" neexistuje. Jsou jen jednotlivci hnaní rozpornými potřebami a iluzemi, náchylní k slabosti vůle a chybnému úsudku.

×

Náboženství je odpovědné za nesprávný, neřkuli zvrácený vývoj lidstva! Neboť pošpinilo do základu mozek a ochromilo myšlení. Svým nesprávným pohledem na svět a zcela chybným výkladem jevů, jež nás obklopují, natolik zkomolilo soustavu hodnot a výchovu, že člověk se nerodí svobodný, ale rodí se již svázaný závazky vůči rodičům, příbuzným, kolektivu, státu a morálce.

×

Často způsobí chybnou citaci ledabylost, neboť těmto autorům jsou jejich triviální a banální výrazy tak vžité, že je píší ze zvyku; občas k tomu dojde z všetečnosti, která mě chce opravovat, ale až příliš často se tak děje ze zlého úmyslu - a potom jde o ostudnou hanebnost a o uličnictví, podobné penězokazectví, jímž jeho původce jednou provždy ztrácí charakter poctivého muže.

×

Balet je rodem rovný opeře a vychází z týchž chybných základů jako opera, proto také opera a balet rády chodí ruku v ruce, jakoby k vzájemnému zastření chyb.

×

CIRCULUS VITIOSUS
Chybný kruh
Označení logické chyby, spočívající v tom, že do definice či do důkazu se uvádí to, co je definováno nebo dokazováno. Termín také znamená "začarovaný kruh", čili situaci, ze které není po počáteční (vstupní) chybě žádné východisko.

×

Je-li toto bytí druhem chybného výstupu nebo mylnou cestou, je-li to dílo původně slepé vůle, jejímž nejšťastnějším vývojem je, když přijde k sobě, aby sama sebe zrušila, pak musí akt zvěčňující toto bytí vypadat právě tak, jak vypadá.

Nachytáni při chybném aktu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm