Policie - stejně směšná jako nemohoucí

3. února 2015 v 14:32 | Misantrop

Policie je v drobnostech stejně směšná, jako je nemohoucí ve věcech závažných.


Jsme si vědomi, a skláníme se před tím, že většina takzvané "kultury" - vyjímaje technické znalosti - je a zůstane luxusem pro dobu, kdy nebude hrozit žádné nebezpečí (dobu, která se snad už nikdy nevrátí). Co zbývá, je holé přežití a stále vyspělejší armáda a policie.


V Orwellově románu 1984 jsou lidé neustále pod kontrolou policie a tajných agentů z řad spoluobčanů, sousedů i vlastních rodinných příslušníků! Ale to není fikce, to je skutečnost!


Je chybou se domnívat, že jsme v civilizované společnosti v bezpečí; že se můžeme plně spolehnout na zákony, na policii, na dobré mezilidské vztahy a společenské ohledy: na nic z toho není spoleh, nic z toho nefunguje a nic z toho nenahradí možnost a schopnost bránit se vůči napadení kýmkoliv sám a vlastními prostředky.


Kdyby se tady dostali k moci určití náboženští fanatici, a hlavně fanatičky, jež osobně, bohužel, znám, tak by to tady brzo vypadalo jako v Afghánistánu za vlády Talibanu a jeho náboženské policie.


Jen hezky ke mně, vy lotři s luky, nikoli lučištníci podle práva a spravedlnosti - don Quijote (tj. Cervantes) promlouvá k Svatému bratrstvu, které na venkově plnilo roli policie, a dobře ví, co říká. Svaté bratrstvo mělo ve svých řadách povedené strážce spravedlnosti, kteří byli spolčeni s rozmanitými zločinci. Cervantes využívá šílenství dona Quijota, aby pověděl své mínění o této královské policii. - Pozn. O. B. - Dnešní policie ostatně není jiná, neboť se v zásadě také skládá z bandy víceméně převrácených zločineckých typů, jen na opačné straně zákona. A její sporné a různé pocity navozující heslo pomáhat a chránit, lze rovněž brát v potaz a položit si otázku: Komuže má policie pomáhat a kohože má chránit?, ne-li především pomáhat státu, vládě a většině proti každému vzpurnému jednotlivci a chránit útočníky proti bránícím se napadeným. - Pozn. Mis.


Mám strach z dětí, které jsou stejně staré jako já. Vraždí se navzájem. Mám z nich strach a oni mě nemají rádi, protože mám strach. Policii je to úplně jedno, hlavně když jsou všichni pojištěni!


Budiž mi dovoleno, abych se pokusil antické ctnosti tak trochu svrhnout s trůnu a abych upozornil, že ve městě, kde policie funguje tak dobře jako v Paříži, nám síla není k ničemu.


Právě teď jde nějaký ubožák na procházku. Rarita. Nějaký podivín. Nemyslete si, že policie neví o návycích takových bláznů, lidí, kteří se jdou ráno projít jen tak pro nic za nic nebo kvůli nespavosti. Nikdy se nemůže vědět, kdy se takováhle informace hodí.


Chodit mezi lidi je nejen bezpředmětné, zbytečné, enervující a frustrující, ale je to také arci značné bezpečnostní a zdravotní riziko. Chodit ven po zuby ozbrojený by byla naprosto adekvátní reakce, poplatná zdejším vládnoucím poměrům. Ovšem byli by to právě ti největší agresoři, kdo by se s nemalou podporou policie a justice nad mojí nebezbranností rozčilovali nejvíc.


Svatý Pâris udělal asi tři sta nebo čtyři sta zázraků. Byl by také křísil mrtvé, kdyby mu to byli dovolili. Policie však zjednala pořádek na základě králova rozkazu a z toho vzniklo známé dvojverší:
Zázraky dělat v této části města
se od nynějška velmi přísně trestá.


Pořádek a bezpečnost dnes ani nemá kdo hlídat, neboť policie, soudy, politici a recidivisté jsou všichni na jedné lodi. Ti si rozumějí. Spíše pronásledují ty, kdož berou spravedlnost do vlastních rukou a ty, kteří příliš hlasitými protesty odhalují tento celospolečenský humanisticko-kriminální komplot!


Zavolali na mne policii!
Ano, přesně tak! Na mne, na starého zálesáka poštvali policajty jako na nějakého úchyla nebo kriminálníka!
"Policie? Co jsem provedl?" hrál jsem překvapeného.
"Děti z tábora se vás bojí," děl policajt.
Zahartusil jsem na svou obranu:
"To je nějaký zločin, když si starý zálesák postaví v lese stan? Čeho jsem se to dočkal? To se mi za celých dvacet let mé kariéry čundráka nestalo, aby na mne lidi kvůli tomu volali policii! Co je to za pitomou dobu?" přidal jsem si ve stupňovaném předstírání spravedlivého rozhořčení nad stavem dnešního světa.


Stopy jejich kreténismu jsou patrné všude. Příklad: Po dálnici si vykračuje jakýsi zfetovaný chlap a mává na všechny strany nabitou kulovnicí. Policie ho má na mušce, může ho z bezpečné vzdálenosti zneškodnit, střelit ho do ruky nebo do nohy. Ale poštvou na něj radši policejního psa, sotva odrostlé štěně, které celou situaci považuje za hru. A když ten cvok nebohého psa zastřelí, jak by se bývalo dalo čekat, kdyby to nebyli naprostí kreténi, pak se všichni dojímají, brečí jako baby, psovi uspořádají státní pohřeb se všemi poctami atd. Mohli toho ozbrojeného šílence lehce sestřelit hned, ale radši nejdřív obětují "méněcenné", "podřadné" zvíře. To by udělal jen kretén.


Představte si, že by hned zítra tady už nebyl žádný stát, žádná policie, ani úřady a psané zákony. Počet vražd a krádeží by vzrostl jistě natolik, že by nakonec stejně znovu vznikl stát a všem by se ulevilo.


Josef II. zavedl v Čechách patentem z r. 1786 povinnost mít příjmení! Pak už nic nebránilo zavést povinnou registraci obyvatelstva a průkazy totožnosti, a policie a úřady mohly směle zahájit celoplošnou šikanu a perlustrační vyzývavé otázky typu "Jmenujete se...? Cítíte se vinen?... Ne?"


Na náměstí vyřvával jakýsi náboženský fanatik cosi o spáse. Bylo jej slyšet už od hradeb a hulákal na celé kolo ty své křesťanské bludy tak zvučně, že jsem zpočátku myslel, že to je rádio či megafon městského rozhlasu. Strašné. Divím se, že to policie dovolí.


Když byla r. 2003 ještě povinná vojna, odmítal jakýsi mladík z Krnova nastoupit a zcela správně a logicky přestal komunikovat s okolím. Mám ten článek z novin pořád ještě schovaný, kde o této "kauze" psali! "POLICIE STÍHÁ PODIVÍNA, KTERÝ NECHCE NA VOJNU", tak zněl titulek. Ne tedy už žádný sympatický a mediálně vděčný "rebel", nýbrž "podivín", který by měl být zkoumán psychiatry a stíhán policií!


Tam, kde selhává policie, musí zákonitě nastoupit účinná sebeobrana.


Policie, prolezlá estébáky, nás nejenže nechrání před běžnou kriminalitou, ale sama se beztrestně dopouští těch nejbrutálnějších zločinů!


Divím se, že ty otravné a hlučné smečky podvraťáků ve městě ještě nikomu nevadí; že si nikdo dost nahlas nestěžuje; že to vůbec dovolí veřejné mínění, policie a ubytovací řád.


Dialog jsme nahradili oznámením. "To a to je pravda," říkáme. "Můžete namítat co chcete, nás to nezajímá. Ale za několik let tu beztak bude policie a ta vám ukáže, kdo má pravdu."


Jedná-li se o chudého člověka, tu jsou policejní raporty vždy každému k dispozici. Jedná-li se však o vynikající městskou smetánku, koná policie vše možné, aby ututlala i darebáctví nejhorší, takže mohlo by nás i napadnout, že má v tom prsty i policejní ředitel ... Konfiskováno (12 řádků).
(Hašek: Biblický případ koupající se Zuzany v novém světle)


Jako policie nedopouští, aby se po ulicích běhalo v maskách, neměla by trpět, že se píše anonymně.


Islámské země v severní Africe, například Egypt, považují muže s dlouhými vlasy za homosexuály a v jednom případě to egyptská policie dokonce považovala za satanské či za známku bezvěrectví, třebaže západní rocková hudba, zvláště heavy metal, mohla jistě výrazně přispět k tomuto názoru.


Věděl, že policie, tento štít civilizace, ho již dlouhá léta vytrvale hledá a že opravdová armáda policistů a špehů je mu neustále v patách.


Vypadám jako anarchista. Nemáte tušení, jaká to je otrava, když člověk vypadá jako intelektuál z nižších vrstev. Hlavně proto, že si vás všímá policie; má o vás hrozně zvědavý zájem. Věřil byste tomu, že mě už dvakrát zatkli, prostě proto, že vypadám, jako bych vyráběl pekelné stroje? Policajtům se nelíbil můj obličej a zabásli mě. Trvalo mi hodiny, než jsem se dostal z jejich spárů.


Jsou, kdož mají za ctnost, říkají-li "ctnost je nutná", ale v hloubi duše věří jen, že nutná je policie.


Hannibal: "Inspektore, co dělala policie, když byly nakládány židovské děti do transportů na východ?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm