Smetí, které se zametá

17. března 2015 v 12:13 | Misantrop

Dost, chátro, vám je toho k spáse!
Z měst vašich smetí vymetá se.


Tento špinavý svět o tom, kdo mu uklízí jeho smetí, tvrdí, že to on mu to smetí nanesl.


Bůh tě chraň, světe! Neboť ty z nás děláš temnou propast, děti Zloby, páchnoucí mrchu, ohyzdnou žumpu, nádobu práchniviny, plnou smetí a ošklivosti.


Člověk není žádné zářné slunce, jak o sobě prohlašuje, nýbrž jen jakýsi blbý balvan, jen jakési bludné kosmické smetí.


Navršili hromadu smetí a vy ji musíte odkopávat ze strachu, abyste se jejím smradem neudusili, musíte kopat a kopat, abyste si zachránili holý život, a při tom spíláte památce bláznů, kteří vás k té špinavé práci odsoudili. Zatím však rozhodně musíme odházet lopatami smetí a stoicky snášet smrad a v přestávkách mezi tím se musíme snažit vést opravdu lidský život.


Je to divné. Dětí jako smetí nikde nevidět po venku běhat a hrát si, leda tak všudepřítomné láje čoklů s nezaměstnanými paničkami, ale furt se staví a buduje. Buďto nám tedy někdo z nejvyšších míst fikaně lže a zastírá skutečný stav populace, aby to nevypadalo tak hrozně, nebo to jsou byty pro černé duše. Nevím, co za debilitu se za tou záhadou zase skrývá, ale nelíbí se mi to.


Prosívá-li se sítem, zůstává v něm smetí; tak se ukáže špína člověka, když se s ním promluví.


Všude je vidět přítomnost člověka. Těch odpadků všude! Smetiště a koryta toků, sloužících za stoky! Jednou se mi naskytl symbolický obrázek: hned vedle obrovské skládky smetí pracovala žena na zahrádce a vedle ní se kolébalo na křivých nožkách - mongoloidní dítě. Ti lidé žijí doslova na smetišti!


Ty vlasy... Přemýšlel jsi o nich? Kde se pořád berou? Rostou a rostou... chci tím říct... rostou a rostou... je to naše součást - a my je stříháme a vyhazujeme... do smetí, mezi obyčejný domovní odpad...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm