Emoce (ne)jsou nemoce

6. srpna 2015 v 5:54 | Misantrop

Kniha o zvířecích emocích a citech s názvem Když sloni pláčou není psaná pro nás, pro něž je samozřejmostí, že zvířata cítí, zažívají emoce a uvědomují si sama sebe. Ta kniha je určena těm blbcům, kteří to nechápou, nechtějí pochopit a těžko to někdy pochopí.


Kdybychom byli dokonalí, dokonalí jako zvířata, neměli bychom tak velkou potřebu vytrubovat své emoce a bolístky do světa.


Moje hudba má dopad v různých zemích. Lidé v ní dokážou najít intenzitu, sílu, emoce, záměry.


Prof. Vondráček: "Pozoruhodná je její emoční chladnost. Kdyby zavraždila rodiče nebo někoho ze školy, bylo by to emoční. Ale ona dává přednost velké, doslova světové vraždě. To už není vyžití vlastní emoce, to je akt seberealizace."


Jim vadí obsah, který se skrývá v hudbě. A kvůli tomuto emočnímu náboji, v hudbě skrytému, ji nenávidí. Navíc a mimo to se ta skutečně dobrá a hodnotná hudba dá těžko prodat či nějakým obzvlášť zavrženíhodným způsobem zneužít k ideologickému brainwashingu; nedá se sníst, není z ní žádný hmatatelný užitek, podporuje nekontrolovatelné emoce, mládež věří víc muzikantům než úřadům, dohání ji k drogám... - Zakázat!


Kinematografie je skvělá a nebezpečná zbraň, jestliže je v rukou svobodného ducha. Je to nejlepší nástroj pro vyjádření světa snů, emocí, instinktu.
(Buñuel: Poezie a film)


Jsem si jist, že lidé nemají žádné emoce, pouze reagují na podněty; jejich umrněné citečky nejsou nic jiného než hormonální reakcí na vnější stimuly.


Nenávist k hudbě je svého druhu nejhorším postižením. Ovšem lítost nebo soucit s nositeli těchto negativních emocí, s těmito duševními mrzáky par excellence, mít nemůžeme a nesmíme.


Je něco jiného v emoci a v raptu někomu vyhrožovat zabitím - ale něco docela jiného je to provést, buď zbaběle pistolí, anebo mužně nožem. To jsou dvě zcela rozdílné věci. Buksa mi řekl: ale jdi, prosím tě! Kdyby sem dneska přišel na večeři Brežněv, tak mu dáš najíst, a kdyby tu náhodou dostal infarkt, dáš mu pod hlavu polštář a zavoláš sanitku.


QUI ASINUM NON POTEST, STRATUM CAEDIT (Petronius, Satirikon 45)
Kdo nemůže bít osla, bije sedlo
Tj. nemůže-li člověk postihnout pravého viníka, vylévá si zlost jinde. Srov. esej M. de Montaigne Jak si duše vybíjí své emoce na nesprávných předmětech a kapitoly Zpupný Xerxés (resp. pozn. 8) a Kýrova sláva i pád (odkaz č. 5) Starověkých bájí a pověstí. Srov. též s vysvětlivkou, kdo byl otloukánek.


Feministka zase prohlásí, že ženy mají vyšší "emoční" inteligenci. - A to je zase co? Asi už stárnu, nebo co, protože přestávám dnešnímu světu rozumět! Takže podle tohoto ponaučení je vrcholem inteligence ronit krokodýlí slzy u romantických telenovel, které jsou naprosto, ale naprosto pitomé? Možná by bylo výstižnější těm mimovolným slzám říkat "ženské" slzy, a ne "krokodýlí", protože něco tak pitomého svět neviděl a pes to nežral!
Zastavujte na ulici herce, který ztvárňuje v seriálu lékaře, chtějte se dát od něj vyšetřit a nazvěte to "vyšší emoční inteligencí"! Kraďte jako straky všechno, co se třpytí falešným pozlátkem, a hihnějte se celý den pitomostem, ať vypadáte "emočně" chytřejší!


- Pověz mi, Mickey, jestli tě to aspoň mrzí, když jsi zabil tolik lidí - čtyřicet osm, že?
- Padesát dva - ale moc času lítosti nevěnuju, je to plýtvání emocemi.


Jeho umění se nepodbízí lacinému vkusu. Je náročné a k jeho plnému ocenění nepostačí první pročtení. Je k němu potřebí podobné zralosti a emoční vyváženosti, jakými byl obdařen autor.
(Horatius - básník životní vyrovnanosti)


Homer: "Když je mi něco fuk, neznamená to, že to nechápu."
Líza: "Neboj se, plakat nebudu, protože by sis mohl myslet, že své prohlášení dělám pod vlivem emocí - ale vy, pane Simpsone - jste barbar!"


Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!
Není tedy především rozumnější klanět se bohu, kterého si člověk stvořil podle vlastních emočních potřeb?
Satanismus se "hříchů" zastává, neboť všechny vedou k fyzickému, duševnímu nebo emočnímu uspokojení.
Emoční reakci je daleko snazší vyvolat slovy a frázemi, jimž nikdo nerozumí, než prohlášeními, o kterých by musel pochybovat i ten nejjednodušší člověk, pokud by je slyšel v jazyce, jemuž rozumí.
Jestliže se poté, co jste selským rozumem racionálně zhodnotili své problémy, a po přihlédnutí k tomu, co nás naučila psychiatrie, stále nedokážete emočně vymanit z bezdůvodného pocitu viny a nedokážete uvést své teorie do praxe, měli byste se naučit dosáhnout toho, aby tento pocit viny pracoval pro vás.


SETH: "Doba, kdy na Zemi vládl člověk, skončila. Ve své nadutosti si sám podepsal ortel smrti tím, že vytvořil nadčlověka. Konečně nastolíme nový řád. Budeme jednat bez emocí. Rozejdeme se všemi směry a nasbíráme materiál, abychom zvýšili počet jednotek v našich řadách. Pak použijeme jejich vlastní zbraně a porazíme je. Jejich strach a smrtelnost je jejich slabinou; nikdy nás nemohou porazit."

SETH: "Budeme jednat bez emocí..."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm