Vám, kteří se díváte na tento hnusný svět

13. října 2016 v 11:29 | Misantrop

Co je tu příčin k záští, o jakých se ani nesnilo vám, kteří se díváte na tento hnusný svět ze své nádherné osamocenosti!


"Co je tohle vlastně za svět?" naříkal Candide.
"Svět bláznivý a pěkně hnusný," odpovídal Martin.


Svět je hnusnej, svět je špatnej; fráze u politého stolu; co se tím říká? S lidmi nelze.


Zem, dýmající krví trpitelů, obětovaných falešným bohům nebo nejvyšší bytosti, je všude jen širou, hnusnou a strašlivou márnicí nesnášenlivosti.


Minotaurus našel dle pověsti svého Thesea, byl zničen, zahuben, ale Minotaurus jako symbol násilí žije doposud mezi námi svůj hnusný život.


Další hnusnej den v pekle!
Mám-li někoho potkat na svých osamělých toulkách po okolních lesích, nejraději bych vždycky utekl do hloubi lesa a tam se schoval jako ostatní zvířata, abych nemusel toho člověka minout, podívat se mu do jeho hnusného ksichtu a nechat ho, aby na mne zíral jako tele na nový vrata.


Říká-li se něco v televizi, pak mě to může jen a jen popuzovat, protože a) většinou to je blbost, b) nelíbí se mi, kdo to říká, c) nelíbí se mi, jak to ten někdo říká. I kdyby tam někdo oznamoval takovou prostou věc, že stouply zase daně a ceny; že byly zavedeny takové věci, jako povinné připojištění na důchod, na pohřeb, povinná účast na volbách, povinná pracovní, vojenská a policejní služba, povinné odběry krve a semene, nebo že bylo rozhodnuto, že každý občan se musí oženit či vdát a mít povinně děti, mně bude vždycky vadit, že se při tom sdělení uculuje nějaký hnusný tuctový obličej, který pak ještě s odporně úchylným přízvukem dodá: "Ale nebojte se, lidičky, to nevadí, hlavně že přijde ježíšek a vánoce že budou na sněhu." - V tom momentě mám chuť vyhladit celé lidstvo a vyhodit přijímač z okna někomu na jeho blbou nechápavou hlavu.


neděle, 11. listopadu 42
Sněží. Hnusný sníh, nemám ho rád.


- Kolik ty chceš mít dětí? Chceš ty vůbec mít nějaký děti?
- Já, člověče, asi ne. Mně se to zdá hnusný.
- Co se ti zdá hnusný?
- Že se děti roděj.
- Vždyť ses taky narodil...
- Já vím. Ale tebe to nikdy nenapadlo, že je to hnusný? Člověče, to já, když jsem se to všechno dověděl, tak ... no, já jsem se chtěl zabít.
- Nejsi ty náhodou teplej? Máš vůbec nějakou holku? A jí to říkáš taky? Že je to hnusný?
- Ona to ví sama...


Těhuli kopnu do břicha
a strašlivě se zachechtám;
by plod ten hnusný vyšel ven,
Já nakopnu ho s úsměvem.


"Já mám jistotu o jediné věci," řekl doktor. "O tom, že dříve nebo později jednoho krásného dne umřu."
"Jsem na tom lépe než vy," zvolal jsem, "mám kromě toho ještě jistotu, že jsem měl to neštěstí a jednoho hnusného večera se narodil."


Od jisté doby, ať mluvím s kýmkoliv, potím se námahou. Připadám si hnusný, že mluvím. Slova mě obtěžují, vysilují, a já nenávidím toho, s kým mluvím, protože chápe, ale tváří se nechápavě. Je to knecht, nebo podlec, nebo idiot, nebo stejný nešťastník jako já, pak je ale na místě zavřít chlebárnu.


Zhyň, hnusný tvore, krví dětí zbrocený!


Snažně prosíme, pověz nám, kámoši milej, a moc to nezamlžuj, kdo sehrál tenhle trik, na všech bez rozdílu, a proč je to tak hnusný, tahle Věčná scéna, prostě, o co tu jde, o co tady vlastně vůbec jde?


Nejhorší ze všeho je Bůh. To je ten pravý, centrální nadvelegrázl, ten hnusný Mafio, který nás mučí, zmučí - a pak opustí.


Kousek od pěšinky nějaký hnusák hnusný vysral to, čemu Já říkám "nukleární hovno". Spotřeboval k tomu hajzlpapíru jako na mamuta. Hnus.


A poločas rozpadu lidských exkrementů je téměř totožný s rozpadem jejich průmyslových odpadů. Totéž jejich odporné nafouklé mrtvoly: masem jiných zvířat se živí kdekdo, ale lidská mršina musí být zahrabána šest stop pod povrch zemský nebo raději rovnou spálena na popel, aby nezamořovala a neotravovala i po smrti svým hnusným nasládlým smradem.


Že jsem si byl hnusný? Ani nápad, hnusili se mi především ti druzí.


Člověk je hnus. Hnusný, hnusácký podhnus!


Moderním ženským ideálem je hnusný hermafrodit nemálo páchnoucí grécismem.


Těší se vylhanou ctí a děsí se urážkou lživou
ten jen, kdo léčit se má, pln závad. A kdo je muž řádný?
Toho však celý dům a všichni sousedé vidí,
kterak je hnusný v svém nitru a skvělý jen zevnější slupkou.


Připluli jsme k Strofadským ostrovům v Ijónském moři. Tam jsme se setkali s příšernými Harpyjemi. Byli to ohyzdní ptáci s dívčí tváří, létali jak dravý vítr, věčně nenasytní, a svými křivými drápy uchvacovali všechny pokrmy a nikdo se před nimi neuchránil. Co nechali, to hnusným způsobem znečistili.


Tohle "živení se" je tak hnusným kalem, že ten, kdo se jím musí déle brodit, nasákne jím sám, zkazí se sám.


Pokládá-li se někdo za blaženého pro rozkoše, musí nezbytně přiznat, že bude teprve tehdy nejšťastnější, dostane-li se mu takového života, aby jej mohl strávit v trvalém hladu a jedení, žízni a pití, svrbění a tření i drbání. Kdo by však neviděl, že by to byl život nejen hnusný, ale i ubohý?


Křesťanství ospravedlňuje bezectnou, zbytečnou a žalostnou existenci člověka na zemi zázračnou láskou Boha, který nestvořil - jak se mylně domnívali krásní Řekové - člověka pro radostné, sebevědomé bytí na zemi, nýbrž uzavřel ho zde do hnusného vězení, aby mu odměnou za opovržení k sobě samému, jež zde nasál, připravil po smrti nekonečný stav nejpříjemnější a nejnečinnější blaženosti.
(Wagner: Umění a revoluce)


Víme, naše svědomí to dnes ví, - zač vůbec stojí a k čemu sloužily ony příšerné vynálezy kněží a církve, jimiž bylo dosaženo takového stavu sebezhanobení lidstva, že i pohled na ně se stává hnusným.


Hnusný jest ten, kdo se nikdy nechce bránit, kdo polkne jedovatou slinu a zlé pohledy, kdo se vším má přílišnou trpělivost a všecko strpí a vším se spokojuje: neboť to je způsob rabský.


Já nesnáším tohle zoo, tohle vězení, tuhle realitu, nebo jak tomu říkáte. Už mi to tu leze krkem. To dělá ten pach - nebo co to je -, jsem jím úplně nasáklý, dokonce cítím i jeho chuť. A pořád mám strach, že i ze mne je ten hnusný pach cítit. Musím odsud pryč, musím se osvobodit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm