Těhotenství je nehoda

19. dubna 2017 v 20:05 | Misantrop

Nechtěná těhotenství, potraty - prostě ženská literatura ve slohu dívčího deníčku.


Když vidí samec krásné tělo samice, krutost lásky ho pudí, aby to tělo zničil, pokořil, zmrzačil a zošklivil těhotenským mozolem.


Špatné svědomí je nemoc, o tom není pochyb, ale taková nemoc, jakou je těhotenství.


Těhotenství není nemoc, to je nehoda.


Termíny jako menstruace, těhotenství a porod vyvolávají u lidské bytosti hrůzu. Vyšším živočichům to nepůsobí skoro žádné potíže.
(Twain: Nejnižší živočich)


Právě tak jako mívají ženy v době těhotenství nepravidelnou a pokaženou chuť, tak je i jejich duševní směr vždycky převrácený.


Jsou úplně šílené v době těhotenství.


Muži by měli svým manželkám projevovat v době těhotenství stejnou náklonnost, jakou dávají najevo svým březím klisnám, stelným krávám či zabřezlým sviním, když se chystají mít mladé, a přestanou je bít a kopat (jak tomu často bývá), poněvadž se budou bát, aby jejich ženy nepotratily.


Za těhotenství se žena osvobodila od všech povinností, které má hospodyně plnit, a zřejmě namluvila svému mužovi, že potřebuje co největší péči a co největší ohledy. Obalamucením si vydobyla volnost dělat si po devět měsíců, co se jí líbí. Má prý polehávat na pohovce, číst pokojné knihy, které ji nerozčílí (tedy ani Nordaua, ani Schopenhauera), jíst co nejlépe, vozit se v kočáře; a muž jí nesmí odporovat, protože by to mohlo uškodit dítěti. A muž tomu věří, třebaže ví, že nejlehčeji rodí žena z lidu, a to proto, že těžce pracuje, věří tomu, i když ví, že jeden lékař ordinoval prvorodičce drhnout podlahu. Po dobře využitých devíti měsících, když mužova drezúra vrcholí, dostaví se několikahodinové bolesti, ale pozor!, provázené největší radostí, a řekněme to rovnou, rozkoší! A těchto několik hodin ženina utrpení musí muž platit doživotním vězením.


Copak není těhotenství zázrak, kterého si musíme vážit? Při pohledu na těhotnou ženu se vždycky rozněžním. Představte si, že žena je jako trouba na pečení, která z trochy hlenu ve vagíně upeče dítě. Je snad něco krásnějšího, něco něžnějšího?


Ženy, které během těhotenství užívají pročišťovacích prostředků, rodí děti sice štíhlé, ale dobře vzrostlé a půvabné, takže se pro lehkost hmoty dají lépe ztvárňovat a ovládat. Avšak příčina tohoto zjevu budiž ponechána k posouzení jiným.


Všechno na ženě jest hádanka a všechno na ženě má jediné rozluštění: jeho jméno - těhotenství.


Sotvaže se několikrát otočili dokola, přešla sálem madame Melinová. Zlomyslná Filina vyzvala ji rovněž k tanci, aby jí tak připomněla, jak neforemně v svém těhotenství vypadá.
"Kdyby pánbůh dal a já už nemusila nikdy koukat na těhotnou ženu!" řekla Filina za jejími zády.
"Vždyť má z toho radost," pravil Laertes.
"Ale vůbec jí to nesluší! Viděls, jak se jí vpředu zkrátila sukně a jaký jí tam při chůzi dělá záhyb? Vypadá, jako by kráčel před ní, když se pohybuje. Nemá ani za mák vkusu a smyslu pro slušnost, že se na sebe nepodívá a trochu neskryje svůj stav."
"Neboj se," řekl Laertes, "čas to všechno spraví!"
"Mluv si co chceš, bylo by to stejně hezčí," zvolala Filina, "kdyby se miminka klepala se stromů."


Člověk nemá myslit. - A "vtělený kněz" vynalézá bídu, smrt, nebezpečí života v těhotenství - vesměs prostředky v boji s vědou! Bída nedovoluje člověku, aby myslil...


Radovánky těhotenství? Není právě zátěž těhotenství určitým projevem iracionálního masochismu, přičemž ženy v porodnicích naříkají, že už nechtějí žádného chlapa ani vidět, a pak znovu podstupují útrapy "požehnaného" stavu?


Žena nemusí v době těhotenství a několik let po porodu pracovat, takže se nechá živit od státu; když porodí, dostane od státu další peněžní odměnu v podobě jednorázového porodného, jako by to snad byla nějaká zvláštní zásluha přivést na tento přelidněný svět dalšího parchanta - spíše je to naopak, neboť je to zátěž pro všechny.


Těhotenství a porod dítěte jsou životním zážitkem. Sežeňte si simulátor těhotenství. Zaměřte se na jiné životní zážitky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm