Societa se nakonec bude rovnat absolutní nule

13. ledna 2018 v 15:57 | Misantrop

Všechno, co se nazývá dobrou společností, spočívá ve stále rostoucím popření sama sebe, takže societa se nakonec bude rovnat absolutní nule.

0

Cílem našeho dnešního parlamentarismu není vytvořit shromáždění moudrých, ale spíš sestavit hejno duševně závislých nul. Mluvit před takovým "fórem" znamená jen házet perly oněm známým zvířatům. To se ale opravdu nevyplatí! Neboť úspěch nemůže být jiný než nulový.

0

Když vám odpářou hvězdičky, tak jste nula, která se odstřeluje beze všeho zájmu po všech zákopech na všech frontách.

0

Štátskriplové, kam pohlédneš, samé vítězné nuly,
ti, co obrazivost o všechno odrali.

0

Idioti bez vlastní vůle
Vyrovnají se snadno nule

0

Takoví lidé by měli nosit knoflíky s označením nula, aby byli k poznání.

0

Jsou to nuly! Kdyby dneska umřely, už zítra si nikdo nevšimne, že tu nejsou.
(Čechov: Ze zápisků starého muže)

0

Tito lidé tu chtějí být jen sami mezi sebou a jako společného nepřítele nenávidějí každého, kdo by mohl být jedničkou mezi nulami.

0

Tahle kniha taky říká jenom "Já jsem jednička a vy všichni jste nuly!"

0

Stanu se bezpochyby kritikem. Počkej, pak dám těm nafouklým nulám! Číst je proto nemusím, neboť u nás stačí kritikovi úplně, pohlédne-li na titulní list.

0

Nula se značí jako kroužek. To může znamenat všechno - zaokrouhlený vesmír - jakožto nic. Nanejvýš skličující pomyšlení. Vše rovná se nic.

0

Jsi prach a v prach se obrátíš, tak o co jde? O nic! Nula od nuly pojde, jak se říká; hlavu vzhůru, blboune!

0

Lidská vynalézavost, originalita a poetičnost ve vymýšlení a výběru jmen pro plnokrevná zvířata, a pro zvířata vůbec, se rovná nule. Nulová jména lidem, nulová jména zvířatům. Nula od nuly pošla.

0

Všude je moc ledů k smůle?
Zde jich počet klesá k nule!
Celičká džungle kyne ti:
"Jen zpátky, zpátky k zvířeti!"

0

Méně než 0,4 % každodenního heterosexuálního randění má za následek stvoření nového člověka - což je statisticky bezvýznamná korelace pro příčinný důkaz. V podstatě se blíží nule.

0

Nadšení a zápal citů jsou sice srdci poklady, rozumu však jsou nulou.

0

Než dojdu na své "pracoviště", stanu se pohyblivou nulou. Okamžitě mě obklopí atmosféra nerozrazitelného spiknutí prolhanosti, zbytečnosti a pohoršující frašky.

0

FILIUS NULLIUS
Syn nikoho
Bezvýznamný člověk, člověk nízkého původu, nula.

0

Chtěl jsem si tu a tam uhnat nemoc, - nejde to - 20° pod nulou celou noc v tuhém mrazu, vichru - a v letním oděvu - nic.

0

Chléb anglického typu je běžně k dostání všude, ale zůstává stále cizím prvkem a v indické kuchyni je to úplná nula; stejně nemá žádnou chuť.

0

Indická matematika dospěla mnohem dřív než evropská k velkému objevu desetinné soustavy a především nuly, kterou pak předala ostatnímu světu spolu se svými číslovkami prostřednictvím Arabů; vždyť to, čemu říkáme arabské číslice, je ve skutečnosti modifikovaný znakový soubor starých Indů, jehož převzetí západním světem Arabové jen zprostředkovali. Připomeňme si alespoň, že Árjabhata ve svém díle pracuje s matematickou hodnotou nuly a nekonečna.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm