Z lihu chlast, toť zhouba veliká

24. listopadu 2018 v 12:48 | Misantrop
Adriaen Brouwer: Pitka sedláků (1625)

Dnes v noci, když jsem se po druhé hodině vracel do lesa obtížen nákladem zásob na tři dny, to venku řvalo opileckými výlevy a dokonce jeden ten předávkovaný dobytek stál bez hnutí i před hřištěm - ano, i tam, v tom tělocvičném zařízení, se samozřejmě vyskytuje nálevna laciného chlastu - a ve stoje tam spal jako kůň. Byl to strašidelný zjev. Stál tam, nebo stála - to se v dnešní době u těch zvrhlíků těžko rozeznává, zda je to kluk nebo holka - ve tmě, s bradou na prsou, opřen o zábradlí bez pohnutí a bez hlesu jako strašák v poli. Nebylo poznat, jestli spí nebo je mrtvý, a po pravdě řečeno, mně to bylo jedno. Hlavně že se neprobudil. Ten dobytek vypadal, jako kdyby ho stihla náhlá mrtvička. Dobře mu tak. Pro mne za mne by se mohli uchlastat třeba všichni lidé na celém světě, aspoň bych měl od nich pokoj - jenom bych předtím nemusil slyšet to jejich opilecké hulákání.


Poslední šichta včera večer začala jako vždy krysími dostihy, potil jsem se už při rozdílení práce, jaká to byla zase hrůza, avšak pokračovala a potom i skončila naprostou pohodou, násobenou dobrým chlastem, nicneděláním a četbou Komárkova Pitevního praktika pro pokročilé. Láhev bylinného likéru značky Magister, mnou donesená na rozlučku, všem chutnala, mně taky, takže jsem měl trochu špičku, jsa alkoholu odvyklý, a rozvázal se mi jazyk. Myslím, že mě nepoznávali.


Chlast prý usnadňuje seznamování. - To jo, člověk se musí napřed ožrat, aby tolik nevnímal svého společníka, který je mu věrným zrcadlem, a mohl si na něm vybít svoje společenské choutky!


"Proč pořád mlčíte, vzácný pane?" tázal se povídavý... "Bože, s vámi je těžká práce! Nevím, rozveselíme-li jej! Tak mluvte přec!"
"O čem? O žraní a chlastu? Nevíte, pánové, že je mužů nedůstojno o těchto věcech vůbec mluvit? Staří Římané, naši předci, byli by k tomu, kdo by o tom mluvil, s opovržením obrátili záda!"


Chlast je, jak známo, dobrej na tři věci: na spaní, na chcaní a na barvení nosů do červena. Pokud jde o chtíč, tak na to je dobrej i špatnej. Vyvolá chtění, ale zhatí výkon, tudíž chlast, abych tak řek, tahá chtíč za nos. Vzruší ho i zruší, popudí ho i odpudí, rozpálí ho i odpálí, postaví ho i položí, je to prostě podvodník, co se vytahuje a vytahuje a nakonec splaskne.


Každá mladá ženská, ale i v letech, tak do padesátky, chce od muže jen dvě věci: vocas a prachy. Promine mu i chlast, když to není rovnou denně, ale vocas a prachy bejt musej.


Základem pro přežití druhu je početní síla. Proto vše, co se vymyká základnímu vzoru, musí být přivedeno zpátky do houfu - musí být polidštěno - nebo zničeno. V současné době lidstvo například úspěšně ničí poslední společenstva na úrovni doby kamenné, a to s vydatnou pomocí pobožných misionářů a jiných obchodních cestujících, kteří tam zavlékají svoje nemoci, chlast a náboženství.


Chlast jen násobí vrozenou perfidnost člověka.


Ví, že z lihu chlast, toť zhouba byla by proň veliká,
z lidí hovada že dělá, z něj by udělal však - člověka.


Kdo by si o Nich zjišťoval fakta jen zvenčí, z notného odstupu, např. skrze mediální vysílání a z reklam, nabyl by dojmu, že žijí jen pro zábavu, žrádlo a chlast.


Jim stačí málo: chlast nebo marihuana. Každá zmínka o pivu, vínu, kořalce nebo "trávě", stačí se jen zmínit, vyvolá již blažený úsměv na jejich tváři pitomečka. Jak málo jim stačí ke štěstí! Jenže investovat více prostředků do vlastní svobody než do bezduché zábavy, a získat tak trvalou zábavu a štěstí, to je už nenapadne, na to je jejich rozum krátký a vedení dlouhé.


Alkohol zabíjí a dělá z lidí trosky a pitomce. K čemuž vlastně ani ten chlast nepotřebují...


A ještě si ten zbytek mozečku vyplachujou chlastem! - Chlast, žrádlo, mrd, a z něj vzešlé dětičky, které můžou dle libosti fackovat, na to všechno si nechají od státu přidat a ještě si myslí, jak jsou důležití a jaké mají "starosti", jež si ovšem způsobují jen a jen sami.


Já bych jim dal "sociální dávky"! Stejně je blbě utratí za čokly, za cigarety, za chlast...


A stát? Ten spíš zakáže hudbu než chlast.


Což není už dávno načase přestat s tím nesmyslným kultem jídla přežívajícím z dávných století, kdy hlavní zábavou bylo žrádlo, chlast, nevěstky a veřejné popravy?!


Řádný výcvik mi - přiznám se: mou vinou - kazily čas od času neodbytné myšlenky na děvky, utápěl jsem se v alkoholu, nebo lépe řečeno: zdržoval jsem se jeho popíjením. Obojí - děvky i chlast - ovšem v míře nesrovnatelně mírné; avšak přesto těchto chvilkových zatmění ducha lituji. Těch utracených peněz a toho promarněného času šlo využít lépe.


Prosim tě, co jsi v tom chlastu hledal? Tos nemoh přijít na něco lepšího?


Celé vědomí mi sklouzlo do spodní půlky těla. Dívám se na svůj životní sen a myslím přitom na žrádlo, chlast a nahou ženskou v posteli.


Říkal jsem si: "Máš volno, vyrazíš mezi lidi. Vstávaje lehaje trpíš strašnými sebevražednými depresemi; třeba ti chlast udělá dobře." - No, neudělal. Utratil jsem přes pět set korun (a mám dojem, že mi ty peníze spíš někdo ukradl), při divokém pogu narazil jsem si palec levé ruky, poblil jsem se v posteli, zašpinil kalhoty i dveře od bytu - a výsledek je nulový. Už nikam nikdy nejdu. Nemá to cenu.


Já si dávám s chlastem pohov, všechno to víno, které pijete, je děsný utrejch, vypálí vám to úplně žaludky a pěkně zblbnete. Poznám, že se s vámi něco děje, nejste vnímaví, neuvědomujete si, co se děje! Nehoň se za chlastem, vzrušením s ženskými a mluvením, zůstaň ve své chatrči a raduj se z přirozeného vztahu ke všemu, jaké to je. Jak můžeš porozumět své vlastní mysli, když máš v hlavě samý chlast, jsi úplně vygumovaný a zvedá se ti žaludek?


Jen se podívejte na ta alkoholická zvířata, omámená chlastem, jehož nestřídmé požívání jde ruku v ruce se získanou svobodou! To není cesta pro nás, ani pro vás.


Lidé by se měli probrat, nebo se jednoho dne probudí do velmi ošklivé skutečnosti a nikdo a nic je pak nezachrání. Ani ten chlast už třeba nebude - i když ten ano, ten bude vždy, ten se jim hodí k otupování lidí...


Máme jenom tři možnosti:
Dělat dál tyhle blbosti
Zapomenout spolu s chlastem
Nebo sami pohnout prstem

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Další mé stránky:

Hledáš něco pouze na mých stránkách?
Tip: Prohledávej je mým vlastním vyhledávačem MiSearch!
https://www.google.cz/cse/publicurl?cx=013770122102643942506:cu-cqhoxcdm